Jdi na obsah Jdi na menu

Červení - Žlutí 7 : 7

29. 10. 2008

Nabuzenému červenému teamu, který navíc hrál na tři řady a byl posObrazekílen o již zmíněné hráče, nebylo v úvodu utkání do smíchu. Optimistické předpovědi zkušených červených hráčů se nenaplnili a jejich střídačku v prvních třiceti minutách utkání zachvátil smutek a zděšení.  Tolik Mirek Staněk, Venca Nejepsa a spol. chtěli, ale zkrátka to nešlo- A když už se dostali k brance soupeře, tak jejich snažení zhatil v pohodě hrající a chytající Petr Bezouška (foto 1). Jejich frustraci dokonali žlutí útočníci (především Mašita, Moucha a obránce Kovář), kteří během zmíněných minut brankáře Martina překonali čtyřikrát. A to děravou obranu červených ještě jejich brankář v klíčových momentech podržel. Během 45 minut to bylo 5:0 a Vašek Nejepsa (foto 2), byl na mrtvici.Obrazek Přeorganizoval tedy řady červených a sám přispěl k obratu ve hře tím, že předvedl svůj typický §zákrok§,  který tentokrát odskákal 50- ti letý amatér Petr Kopecký.  Musím podotknout, žeObrazek emocím se neubránil ani jinak stoicky klidný Mirek Staněk, který vyhrožoval Tomášovi Mouchovi tím, že už nikdy nepříjde. Brzy však a to je dobře, změnil názor. Místo řečnění zkvalitnil svůj do té doby matný výkon a začal řádit jak Jarda Jágr. Netrvalo dlouho a trojice Červený (foto 3), Pácl , Staněk, vyrovnala na 5:5. Žlutým se sevřelo hrdlo, ale semkli se a Petr Kovář zvýšil na 6:5. Vzápětí pak vyrovnal na 6:6 Mirek a začal boj o výsledek.  Pět minut před koncem, zvýšil náskok po nádherné kombinaci Tomáš Moucha, ale ihned po vhozené buly vyrovnal Radim Pácl. Drama pokračovalo.... Vše gradovalo tím, že Honzovi Červenému bravůrně zneškodnil jeho teč brankář Bezouška a z následujícího protiútoku neproměnil sólo nájezd Tomáš Moucha. Zařadil se tak po bok Mirka a Radima, které podobná nehoda postihla v minulých zápasech. Škoda, utkání žlutí mohli vyhrát, ale nakonec remíza byla spravedlivá, protože zvednout se ze stavu 5:0 na konečnou remízu, zaslouží skutečný obdiv a hodně sil.

Vše se následně rozebralo v restauraci, kam dorazili jak nováčci  Jindra Vávra, Martin Vyskočil, Vráťa Dvořák, tak i manželky hráčů o které se příkladně staral Miloš Uhnavý. Přišel dokonce i Radek Liška, který ale pořád někam telefonoval..... Myslím, že pro posily...

obrana:  Nejepsa,  Liška,  Sládek

útok:  Hegar,Červený, Staněk ml., Jirka "Kosořák", Jeníček, Vávra, kamarád Jardy Hegara , Dvořák, kámoš Venci Nejepsy, Pácl

žlutí- brankář: Petr Bezouška

obrana:   Uhnavý, Vyskočil Vláďa, Vyskočil Martin, Kovář

útok: Hošek, Moucha, Češka, Ouřada, Mašita, Kopecký