Jdi na obsah Jdi na menu

Žlutí - Červení - 12 : 9 (celkově)

28. 1. 2008

Nevím jak v kabině červených, ale v kabině žlutých Obrazekpanovala pohodová nálada, zvláště poté, co se brankář A-teamu Petr Bezouška rozhodl zůstat v dosud úspěšnějším mužstvu. Kvalitní obrana, střelecká potence a spolehlivý brankář, mělo být zárukou dalšího úspěchu žlutých. Ale ! Červení v čele s kapitánem Vencou Nejepsou připravili soupeři nemilé překvapení. Vašek poučen z předchozích zápasů poskládal svůj team dokonale. Obě řady červených neměly výkonostní rozdíl , hrály důrazně a jejich kapitán jim šel příkladem. Někdy sice na hranici velmi nečistých zákroků, ale bojoval a vynutil si tak respekt žlutých. Obrovskou oporou zadních řad červených byl Radek Liška, který se uzdravil z těžké a vleklé nemoci a celkem rychle se dostal do tempa, které zrovna žlutým chybělo. Úvod zápasu tomu také odpovídal. Brankář Bezouška udělal 2 chybičky, které využili kámoš M. Ejema i Jirka Holíš a tím srazil bojového ducha svého teamu na bod mrazu. Naštěstí po 20 minutách urputného boje, velké převahy červených se žlutým podařilo vymanit se z tlaku, získat opět sebevědomí a vyrovnat góly Martina Češky a Vládi VyskoObrazekčila. V této chvíli červení mírně zaváhali, podcenili se, začali se obávat o výsledek a toho využili Tomáš Moucha a Richard Demjanenko a svými góly zvýšili skóre na 4 : 2. Ovšem to bylo ze strany žlutých vše. Pak začalo peklo, červení jezdili jako vzteklý a hladový psi, dřeli, kousali, bojovali. Radim Pácl svůj team zvedl dvěma góly a obrovskou vůli po vítězství dokonal parádní střelou z úhlu pod břevno Petrovi svatyně, Jarouš Hegar. Musím podotknout, že tentokrát velmi významně zachytal Láďa Platil, který eliminoval samostatné nájezdy Tomáše Mouchy a Vládi Vyskočila s přehledem kryl střely Pepíka Bartáka, dorážky Martina Češky a Michala Hoška. Žlutým nepomohlo ani závěrečné dvou minutové power-play, při kterém nepustili červené z jejich obranné třetiny.

Bojovný zápas skončil vítězstvím červených 5 : 4. Celkově ovšem stále ještě vedou žlutí a to poměrem 12 : 9. Tak zase příští pondělí přátelé....

Obrazek

Vítězství si po měsíci hráči červených v restauraci "Na zimáku" skutečně vychutnali. Posuďte sami.